ul. Duńska 25, 71-795 Szczecin

Zadbaj o swój piękny uśmiech!
Zadzwoń do nas

+48 797-118-808

Zadzwoń do nas

+48 797-118-808

Tomografia zębów Szczecin (Tomografia 3D)

Tomografię stożkową (Tomografia zębów Szczecin, CBCT 3D Szczecin) wykonuje się w diagnostyce i obrazowaniu w leczeniu chorób i zaburzeń stomatologicznych. Wad zgryzu, próchnicy, chorób przyzębia i ubytków kostnych w szczęce i żuchwie, zaburzeń słuchu. Obrazowania i budowy zatok, jamy nosowej oraz ucha środkowego oraz podczas powikłań chorób uszu i zatok. Badanie CBCT jest niezwykle pomocne również podczas diagnozowania i leczenia nowotworów w obrębie szyi i twarzy.

Tomografia CBCT zęba Szczecin (CBCT 3D Szczecin)– nowoczesna technologia na straży Twojego bezpieczeństwa

Aparat Othophons SL 3D wykonuje zdjęcia rentgenowskie pantomograficzne (zwykłe, pediatryczne, bez artefaktów i ze stałym powiększeniem), cefalometryczne (PA/AP, projekcje skośne oraz boczne) oraz tomograficzne, które pozwalają zobrazować pełne łuki zębowe, obszary trzonowców oraz gałęzi wznoszącej, staw skroniowo-żuchwowy, a jednocześnie są niezwykle pomocne podczas diagnostyki dróg oddechowych. To nowoczesne urządzenie wykonuje również tomografię endodontyczną w najwyższej możliwej rozdzielczości. Najnowsze oprogramowanie Sidexis 4 pozwala na ewidencję pacjentów oraz obróbkę uzyskanych zdjęć płaskich oraz objętości, uzyskanych przez skan tomograficzny. Funkcja Compare daje możliwość porównania dwóch badań 3D jednocześnie. Program Galileos Implant w połączeniu z łącznikami do planowania zabiegów implantologicznych oraz z systemem CAD/CAM CERC, okazuje się zaś niezwykle przydatny podczas projektowania i produkcji szablonów chirurgicznych.

Tomografia komputerowa zębów (Tomografia zębów Szczecin)– bezpieczne i nieinwazyjne badanie

Do stożkowej tomografii CBCT właściwie nie trzeba się przygotowywać. Nie trzeba być na czczo, ale konieczne będzie przestrzeganie wskazań, które wiążą się z każdym badaniem z wykorzystaniem promieniowania rentgenowskiego (jak np. usunięcie wszystkich metalowych przedmiotów z okolic twarzy i szyi). Badanie wykonuje się w bezruchu, w pozycji stojącej lub siedzącej. Trwa ono zaledwie kilkadziesiąt sekund. Podczas których komputer przy wykorzystaniu specjalnych algorytmów analizuje wynik badania i tworzy trójwymiarowy obraz badanego obszaru. Badanie jest bezbolesne i bezinwazyjne.

Zachęcamy Państwa do wykonania Tomografii w naszej pracowni radiologi stomatologicznej. Oferujemy z pewnością doskonałą jakość, która idzie w parze z atrakcyjnymi cenami. Zapraszamy również do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych gdzie znajdziecie Państwo aktualne informacje.

 

 

Tomografia zębów Szczecin CBCT 3D Szczecin

Napisz do nas

PanoramicDent - Szczecin