ul. Duńska 25, 71-795 Szczecin

Zadbaj o swój piękny uśmiech!
Zadzwoń do nas

+48 797-118-808

Zadzwoń do nas

+48 797-118-808

Zdjęcie pantomograficzne

Pantomograf pokazuje także wszystkie tkanki otaczające, takie jak: kanka kostna wyrostków zębodołowych, zatoki szczękowe, wyrostki żuchwy, uwidoczniona jest szczęka, żuchwa, łuki zębowe. Tego typu zdjęcia umożliwia ocenę całego stanu uzębienia, łącznie ze stawami skroniowo-żuchwowymi. Zdjęcie wykonuje się w celu oceny ogólnego stanu zębów, czyli obecności próchnicy, jakości leczenia kanałowego, jakości wypełnień, obecności zmian zapalnych w obrębie jamy ustnej.

Jego wykonanie jest konieczne przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego, przed chirurgicznym usunięciem zatrzymanych zębów, w implantologii jest pomocne w ocenie ilości kości i miejsca do wprowadzenia implantu. Tego typu zdjęcie jest również niezwykle pomocne w wykryciu i ocenie chorób przyzębia. Jego wykonanie jest również konieczne przed niektórymi zabiegami chirurgicznymi.

Warto wspomnieć, że badanie jest całkowicie bezbolesne, a pacjent musi tylko pamiętać o tym, aby zdjąć wcześniej biżuterię i inne metalowe przedmioty, które są umiejscowione w obrębie głowy. Zachęcamy Państwa do wykonania tego zdjęcia w naszej pracowni radiologi stomatologicznej – oferujemy doskonałą jakość, która idzie w parze z atrakcyjnymi cenami.

Napisz do nas
    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.