ul. Duńska 25, 71-795 Szczecin

Zadbaj o swój piękny uśmiech!
Zadzwoń do nas

+48 797-118-808

Zadzwoń do nas

+48 797-118-808

Zdjęcie pantomograficzne

Pantomogram Szczecin (zdjęcie szczęki)

Pantomograf jest zaawansowanym urządzeniem wykorzystywanym w stomatologii do wykonywania podstawowego badania diagnostycznego zwanego pantomogramem (pantomogram lub zdjęcie szczęki). Pantomogram Szczecin (zdjęcie szczęki) obrazuje wszystkie tkanki otaczające takie jak tkanka kostna wyrostków zębodołowych, zatoki szczękowe, wyrostki żuchwy, uwidoczniona jest szczęka tudzież żuchwa, łuki zębowe oraz stawy skroniowo- żuchwowe. Dlatego zdjęcie pantomograficzne umożliwia ocenę całego stanu uzębienia wraz ze stawami skroniowo-żuchwowymi.

Wykonanie zdjęcia pantomograficznego (pantomogramu, zdjęcia szczęki) jest konieczne na przykład przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego oraz przed chirurgicznym usunięciem zatrzymanych zębów. W implantologii pantomogram (zdjęcie szczęki) jest pomocny na przykład w ocenie ilości kości i miejsca do wprowadzenia implantu. Tego typu zdjęcie jest również niezwykle pomocne w wykryciu i ocenie chorób przyzębia. Jego wykonanie konieczne jest również przed niektórymi zabiegami chirurgicznymi.

Warto wspomnieć, że pantomogram jest całkowicie bezbolesny oraz mało inwazyjny. Badanie pantomograficzne nie wymaga od pacjenta szczególnych przygotowań. Przede wszystkim pacjent musi pamiętać o tym, aby zdjąć wcześniej biżuterię i inne metalowe przedmioty z okolicy głowy i szyi. Głowica aparatu okrąża głowę pacjenta, a uzyskany obraz po chwili widoczny jest na monitorze.

 

W naszej placówce pantomogram wykonujemy za pomocą nowoczesnego aparatu firmy Dentsply Sirona Orthophos SL 3D. Charakteryzuje się on ogromną wszechstronnością. Pozwala uzyskać nie tylko podgląd na kości twarzoczaszki ale i zęby pacjenta. Uzyskiwane za jego pomocą obrazy są niewiarygodnie ostre i dokładne. Jest możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii Sharp Layer oraz dzięki innowacyjnemu czujnikowi DCS (direct convestion sensor).

 

Czym jest Sharp Layer ?

Technologia Sharp Layer- aby uzyskać wysoki poziom ostrości zdjęcia szczęka i żuchwa musi znajdować się w ostrej warstwie obrazowania. W tym celu aparat Orthophos SL tworzy kilka tysięcy pojedynczych obrazów podczas jednego obrotu głowicy i automatycznie rozpoznaje obszary w których szczęka i żuchwa pacjenta znajduje się w optymalnej warstwie obrazowania. Fragmenty o najlepszej ostrości są automatycznie łączone w jeden obraz rentgenowski o niezrównanej ostrości. Wysoka ostrość zdjęć całej szczęki i żuchwy za każdym razem.

 

Czym jest czujnik DCS?

DCS (direct convestion sensor) – całkowicie odmienił standardy obrazowania panoramicznego. Dzięki niemu promieniowanie zostaje konwertowane bezpośrednio na sygnały elektryczne i w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów obrazowania nie następuje tu żadna utrata sygnałów związana z konwersją na światło co ma miejsce w systemach tradycyjnych. Podsumowując obrazy charakteryzują się wysokim poziomem ostrości i kontrastu co najważniejsze przy niezwykle niskiej dawce promieniowania.

 

Zachęcamy Państwa do wykonania pantomogramu w naszej pracowni radiologii stomatologicznej. Oferujemy z pewnością doskonałą jakość, która idzie w parze z atrakcyjnymi cenami. Zapraszamy również do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych gdzie znajdziecie Państwo aktualne informacje.

Pantomogram Szczecin

Napisz do nas

PanoramicDent - Szczecin