ul. Duńska 25, 71-795 Szczecin

Zadbaj o swój piękny uśmiech!
Zadzwoń do nas

+48 797-118-808

Zadzwoń do nas

+48 797-118-808

Zdjęcie cefalometryczne

Zdjęcie cefalometryczne telerentgenogram

Zdjęcie cefalometryczne (telerentgenogram)

Zdjęcie cefalometryczne (telerentgenogram) obrazuje czaszkę, tkanki twarde i miękkie twarzy, a także podniebienie twarde oraz zatoki przynosowe. Podczas badania wykorzystywane jest promieniowanie rentgenowskie. Jego dawka jest niewielka i nie ma znaczącego wpływu na zdrowie.

Ekspozycja na promieniowanie trwa zaledwie kilka sekund. Na ten czas głowa pacjenta zostaje unieruchomiona w tzw. kraniostacie (przy użyciu uchwytow nakładanych na uszy i nos). Zdjęcie cefalometryczne (telerentgenogram) nie wymagają powtórzeń, dzięki pracy w technologii cyfrowej można je skorygować, wyostrzyć, powiększyć, uzyskać pozytyw.

Istnieje także możliwość dokonania niezbędnych pomiarów. W początkowych etapach procesu leczenia wad zgryzu, wymagane i zlecane są dwa rodzaje zdjęć rentgenowskich. Jednym z nich jest właśnie zdjęcie boczne (cefalometryczne). Drugim panoramiczne (pantomograficzne). Oba rodzaje zdjeć można wykonać w naszej pracowni. Badanie jest bezpieczne i bezbolesne.

Zachęcamy Państwa do wykonania tego zdjęcia w naszej pracowni radiologi stomatologicznej. Oferujemy z pewnością doskonałą jakość, która idzie w parze z atrakcyjnymi cenami. Zapraszamy również do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych gdzie znajdziecie Państwo aktualne informacje.

Napisz do nas

PanoramicDent - Szczecin