ul. Duńska 25, 71-795 Szczecin

Zadbaj o swój piękny uśmiech!
Zadzwoń do nas

+48 797-118-808

Zadzwoń do nas

+48 797-118-808

Nasza aparatura

Na czym pracujemy

Pantomogram Szczecin

W naszej placówce pantomogram wykonujemy za pomocą nowoczesnego aparatu firmy Dentsply Sirona Orthophos SL 3D. Charakteryzuje się on ogromną wszechstronnością. Pozwala uzyskać nie tylko podgląd na kości twarzoczaszki ale i zęby pacjenta. Uzyskiwane za jego pomocą obrazy są niewiarygodnie ostre i dokładne. Jest możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii Sharp Layer oraz dzięki innowacyjnemu czujnikowi DCS (direct convestion sensor).

Czy jest Sharp Layer ?

Technologia Sharp Layer- aby uzyskać wysoki poziom ostrości zdjęcia szczęka i żuchwa musi znajdować się w ostrej warstwie obrazowania. W tym celu aparat Orthophos SL tworzy kilka tysięcy pojedynczych obrazów podczas jednego obrotu głowicy i automatycznie rozpoznaje obszary w których szczęka i żuchwa pacjenta znajduje się w optymalnej warstwie obrazowania. Fragmenty o najlepszej ostrości są automatycznie łączone w jeden obraz rentgenowski o niezrównanej ostrości. Wysoka ostrość zdjęć całej szczęki i żuchwy za każdym razem.

Czym jest czujnik DCS?

DCS (direct convestion sensor) – całkowicie odmienił standardy obrazowania panoramicznego. Dzięki niemu promieniowanie zostaje konwertowane bezpośrednio na sygnały elektryczne i w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów obrazowania nie następuje tu żadna utrata sygnałów związana z konwersją na światło co ma miejsce w systemach tradycyjnych. Podsumowując obrazy charakteryzują się wysokim poziomem ostrości i kontrastu co najważniejsze przy niezwykle niskiej dawce promieniowania.

PanoramicDent położone jest w północnej części Szczecina, w której znajduje się wiele gabinetów stomatologicznych. Badanie można więc wykonać bezpośrednio
przed lub po wizycie u dentysty. Nasza pracownia mieści się w dawnym budynku radia „Plama”. Niedaleko przystanku autobusowego „Złotowska” linii 87 i 99. Zachęcamy również do skorzystania ze strony jakdojade żeby wygodnie zaplanować trasę komunikacją miejską.
Zobacz, jak do nas dojechać