ul. Duńska 25, 71-795 Szczecin

Zadbaj o swój piękny uśmiech!
Zadzwoń do nas

+48 797-118-808

Zadzwoń do nas

+48 797-118-808

Ile kosztuje zdjęcie RTG zębów? Poznaj dokładne ceny

Ile kosztuje zdjęcie RTG zębów? Poznaj dokładne ceny

pantomogram cena rtg zęba cena szczecin

Część badań obrazowych wykonywanych na potrzeby stomatologii jest refundowanych, jednak by z nich skorzystać, leczenie zębów również musi odbywać się w ramach NFZ. Pacjenci prywatnych gabinetów mogą wykonać płatne prześwietlenie. Na jaki wydatek trzeba się przygotować?

Brak kolejek i konieczności wcześniejszego umawiania wizyty, empatyczne podejście do pacjentów, nowoczesne aparaty, które zapewniają czytelny wynik i ograniczają dawkę promieniowania – to zalety korzystania z usług prywatnych pracowni radiologii stomatologicznej. Planujesz wizytę w jednej z nich w najbliższym czasie? Dowiedz się, ile może kosztować wykonanie zdjęcia rentgenowskiego zębów.

Zdjęcie zęba na NFZ – kiedy przysługuje refundacja?

Niektóre rodzaje zdjęć zębów są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Warunkiem koniecznym do ich wykonania jest prowadzenie leczenia w gabinecie, który ma podpisaną umowę z NFZ. Nie jest to jednak jedyne ograniczenie.

Pacjent, który ma prawo do świadczeń opieki zdrowotnej, może skorzystać z następujących badań:

– zdjęcie wewnątrzustne (punktowe zdjęcie pojedynczego zęba) – 2 x w roku;

– zdjęcie pantomograficzne z opisem – 2 x w trakcie leczenia ortodontycznego do ukończenia 18. roku życia lub 1 raz na 3 lata wraz z leczeniem z zakresu chirurgii stomatologicznej i periodontologii;

– zdjęcie cefalometryczne – do ukończenia 18. roku życia 2 razy w trakcie leczenia ortodontycznego.

Wszystkie informacje na ten temat znajdują się w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego.

Ile kosztuje wykonanie zdjęcia zębów?

W tym miejscu musi paść najmniej lubiana odpowiedź – to zależy. Ale spokojnie. Podamy konkretne ceny.

Koszt wykonania badań w prywatnych placówkach może się wahać, a czynnikiem, który ma wpływ na to wahanie, jest przede wszystkim lokalizacja. Innego cennika można spodziewać się w stolicy, a innego w mniejszych miejscowościach. Niektóre pracownie wprowadzają również pakiety, które umożliwiają wykonanie kilku zdjęć w atrakcyjnej cenie.

Przykładowo: za zrobienie zdjęcia punkowego w Warszawie zapłaci się ok. 40 – 50 zł. Pantomogram i cefalometria to wydatek rzędu 80 –100 zł.

Prześwietlenie zęba w Szczecinie – cena.

PanoramicDent to pracownia znajdującą się w Szczecinie. Korzystamy z nowoczesnych i niezwykle czułych urządzeń, które pozwalają uzyskać bardzo czytelne i wyraźne zdjęcie nawet przy niewielkiej dawce promieniowania. Dzięki temu przeprowadzamy badania również u młodszych pacjentów.

Koszt wykonania zdjęć zewnątrzustnych (pantomogram, cefalometria, stawy skroniowo- żuchwowe, zdjęcie szkrzydłowo-zgryzowe) to 60 zł. Zdjęcia wewnątrzustne (RTG punktowe zęba, zdjęcie szkrzydłowo-zgryzowe) kosztuje 25 zł. Cena tomografii 3D CBCT to 140 zł – 240 zł

Zdjęcia zachowują ważność do 2 lat. Chyba, że lekarz podejmie decyzję o konieczności ich ponownego wykonania np. w celu oceny efektów leczenia. Warto pamiętać, że wybierając się nawet na płatne badanie, niezbędne jest skierowanie
( wyjątkiem jest rentgen punktowy zęba).